Quincy-sous-le-Mont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quincy-sous-le-Mont
Komunë
Vendndodhja
Quincy-sous-le-Mont is located in Franca
Quincy-sous-le-Mont
Quincy-sous-le-Mont
49°18′22″V 3°33′07″L / 49.306111111111°V 3.5519444444444°L / 49.306111111111; 3.5519444444444Koordinatat: 49°18′22″V 3°33′07″L / 49.306111111111°V 3.5519444444444°L / 49.306111111111; 3.5519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.04 km2
Popullsia 64 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02633


Quincy-sous-le-Mont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Quincy-sous-le-Mont ka një popullsi prej 64 banorë dhe sipërfaqe 5.04 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quincy-sous-le-Mont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale