Résigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Résigny
Komunë
noform
Pamje nga Résigny
Stema_figura
Vendndodhja
Résigny is located in Franca
Résigny
Résigny
49°44′11″V 4°12′29″L / 49.736388888889°V 4.2080555555556°L / 49.736388888889; 4.2080555555556Koordinatat: 49°44′11″V 4°12′29″L / 49.736388888889°V 4.2080555555556°L / 49.736388888889; 4.2080555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.83 km2
Popullsia 179 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02642


Résigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Résigny ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 7.83 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Résigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale