Révillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Révillon
Komunë
noform
Pamje nga Révillon
Stema_figura
Vendndodhja
Révillon is located in Franca
Révillon
Révillon
49°21′59″V 3°42′02″L / 49.366388888889°V 3.7005555555556°L / 49.366388888889; 3.7005555555556Koordinatat: 49°21′59″V 3°42′02″L / 49.366388888889°V 3.7005555555556°L / 49.366388888889; 3.7005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.24 km2
Popullsia 71 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02646


Révillon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Révillon ka një popullsi prej 71 banorë dhe sipërfaqe 2.24 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Révillon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale