Rade Bogdanoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rade Bogdanović
Të dhënat personale
Emri i plotëRade Bogdanović
Data e lindjes (1970-05-21) 21 Maj, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSarajevo, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1991Željezničar Sarajevo
1992-1996Pohang Atoms
1997JEF United Ichihara
1997Atlético Madrid
1998NAC Breda
1998-2002Werder Bremen
2002-2003Arminia Bielefeld
2003-2004Bani Yas
Ekipi kombëtar
1997Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia3(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rade Bogdanović (lindur më 21 Maj 1970) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1997 3 2
Gjithsej 3 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]