Radivoje Maniq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Radivoje Manić
Të dhënat personale
Emri i plotëRadivoje Manić
Data e lindjes (1972-01-16) 16 Janar, 1972 (49 vjeç)
Vendi i lindjesPirot, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1991Radnički Pirot
1991-1992Radnički Niš
1992Dubočica
1992-1993Radnički Pirot
1993-1996Radnički Niš
1996-2002Busan I'cons
1998Cerezo Osaka
2002-2003Radnički Pirot
2003-2004Napredak Kruševac
2004-2005Incheon United
2005-2006Radnički Pirot
2006Sevojno
2007Mladenovac
Ekipi kombëtar
1997Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Radivoje Manić (lindur më 16 Janar 1972) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]