Jump to content

Rafael Nazarjan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rafael Nazaryan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRafael Hovhannesi Nazaryan
Datëlindja26 mars 1975
VendlindjaJerevani, Armeni
Gjatësia1.81 m (5 ft 11 in)
PozicioniMesfushor mbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1993-1997FC Ararat Yerevan78(8)
1998-1998Erebuni FC11(2)
1998-1999FC Tiraspol5(0)
1999-2000Spartak Yerevan FC26(6)
2000-2001Zvartnots-AAL FC12(0)
2001-2001FC Pyunik18(1)
2002-2003FC Banants10(0)
2003-2004FC Pyunik30(5)
2004-2005FC Darida Minsk Raion8(1)
2005-2007FC Pyunik57(10)
2008-2009Ulisses FC15(2)
Karriera ndërkombëtare
1997-2007Armenia23(1)
Skuadra të menaxhuara
2011-Armenia U-21
2011-2013FC Banants
2013FC Pyunik
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Rafael Nazaryan (Armenisht: Ռաֆայել Նազարյան, lindi më 26 mars 1975) ishte futbollistë armenë i cili ka luajtur si mbrojtës. Ai ka luajtur poashtu edhe në kombëtaren armene. Gjatë karrierës së tij në kombëtare, ai ka luajtur 23 ndeshje dhe kaa shënuar 1 golë i cili e shënoi kundër Portugalisë më 20 gusht 1997. Në vitin 2011, ai u emërua si trajnerë i kombëtaren U-21.