Raillimont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raillimont
Komunë
noform
Pamje nga Raillimont
Vendndodhja
Raillimont is located in Franca
Raillimont
Raillimont
49°42′18″V 4°09′14″L / 49.705°V 4.1538888888889°L / 49.705; 4.1538888888889Koordinatat: 49°42′18″V 4°09′14″L / 49.705°V 4.1538888888889°L / 49.705; 4.1538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.9 km2
Popullsia 78 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02634


Raillimont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Raillimont ka një popullsi prej 78 banorë dhe sipërfaqe 4.9 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Raillimont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale