Rajoni 1 (Territoret Veri-Perëndimore)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rajoni 1 (kthjellim).
Rajoni 1
(Anglisht) Region 1
—  rajon  —
Rajoni 1 is located in Kanadaja
Rajoni 1
Rajoni 1
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Territoret Veri-Perëndimore – stema Territoret Veri-Perëndimore
Statistika dhe Territori
Koordinatat 68°21′42″V 133°43′50″P / 68.361667°V 133.730556°P / 68.361667; -133.730556 (Rajoni 1)Koordinatat: 68°21′42″V 133°43′50″P / 68.361667°V 133.730556°P / 68.361667; -133.730556 (Rajoni 1)
Sipërfaqja 365.094,37 km2
Popullsia 6.712 banorë 2011
Dendësia 0,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 2011
Zona Kohore UTC-7

Rajoni 1 është një qytetprovincën Territoret Veri-Perëndimore, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 365094.37 km² dhe popullsi 6712 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Rajoni 1 – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Territoret Veri-Perëndimore