Rajoni 2 (Territoret Veri-Perëndimore)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rajoni 2 (kthjellim).
Rajoni 2
(Anglisht) Region 2
—  rajon  —
Rajoni 2 is located in Kanadaja
Rajoni 2
Rajoni 2
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Territoret Veri-Perëndimore – stema Territoret Veri-Perëndimore
Statistika dhe Territori
Koordinatat 65°16′52″V 126°49′53″P / 65.281111°V 126.831389°P / 65.281111; -126.831389 (Rajoni 2)Koordinatat: 65°16′52″V 126°49′53″P / 65.281111°V 126.831389°P / 65.281111; -126.831389 (Rajoni 2)
Sipërfaqja 220.751,92 km2
Popullsia 2.341 banorë 2011
Dendësia 0,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 2011
Zona Kohore UTC-7

Rajoni 2 është një qytetprovincën Territoret Veri-Perëndimore, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 220751.92 km² dhe popullsi 2341 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Territoret Veri-Perëndimore