Rajoni 6 (Territoret Veri-Perëndimore)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rajoni 6 (kthjellim).


Rajoni 6
Stampa:En Region 6
—  rajon  —
Rajoni 6 is located in Kanadaja
Rajoni 6
Rajoni 6
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Territoret Veri-Perëndimore – stema Territoret Veri-Perëndimore
Statistika dhe Territori
Koordinatat 62°26′32″V 114°23′51″P / 62.442222°V 114.3975°P / 62.442222; -114.3975 (Rajoni 6)Koordinatat: 62°26′32″V 114°23′51″P / 62.442222°V 114.3975°P / 62.442222; -114.3975 (Rajoni 6)
Sipërfaqja 184.903,78 km2
Popullsia 19.444 banorë 2011
Dendësia 0,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 2011
Zona Kohore UTC-7

Rajoni 6 është një qytetprovincën Territoret Veri-Perëndimore, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 184903.78 km² dhe popullsi 19444 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Territoret Veri-Perëndimore