Ramicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramicourt
Komunë
noform
Pamje nga Ramicourt
Vendndodhja
Ramicourt is located in Franca
Ramicourt
Ramicourt
49°57′32″V 3°19′47″L / 49.958888888889°V 3.3297222222222°L / 49.958888888889; 3.3297222222222Koordinatat: 49°57′32″V 3°19′47″L / 49.958888888889°V 3.3297222222222°L / 49.958888888889; 3.3297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.82 km2
Popullsia 167 banorë
Dendësia 44 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02635


Ramicourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ramicourt ka një popullsi prej 167 banorë dhe sipërfaqe 3.82 km², me një dendësi prej 44 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ramicourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale