Ramon Menezes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramon Menezes
Të dhënat personale
Emri i plotëRamon Menezes
Data e lindjes (1972-06-30) 30 Qershor, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesContagem, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1992Cruzeiro
1993-1994Bahia
1994-1995Vitória
1995-1996Bayer Leverkusen
1996-1999Vasco da Gama
2000-2001Atlético Mineiro
2002Vasco da Gama
2003Tokyo Verdy
2004Fluminense
2005Botafogo
2006Vasco da Gama
2007Atlético Paranaense
2008-2010Vitória
Ekipi kombëtar
2001Flag of Brazil.svg Brazili5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ramon Menezes (lindur më 30 Qershor 1972) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]