Jump to content

Raven-Symoné

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Raven-Symoné
U lind në
Raven-Symoné Christina Pearman

10 dhjetor 1985

Raven-Symoné Christina Pearman lindi më 10 dhjetor 1985Atlanta, Georgia, ShBA. Është një aktore amerikane. Emri artistik i saj është Raven.

E njohur u bë me rolin e saj në The Cosby Show, ajo luajti rolin e Olivia Kendall. Ajo pati rol dytësor në The Little Rascals dhe role kryesor në Dr. Dolittle dhe Dr. Dolittle 2. Prej 2002 ajo e ka një seri të veten me titullin That's So Raven në Disneychannel.

Raven këndon dhe ka publikuar disa albume.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]