Regny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Regny
Komunë
noform
Pamje nga Regny
Vendndodhja
Regny is located in Franca
Regny
Regny
49°49′50″V 3°25′44″L / 49.830555555556°V 3.4288888888889°L / 49.830555555556; 3.4288888888889Koordinatat: 49°49′50″V 3°25′44″L / 49.830555555556°V 3.4288888888889°L / 49.830555555556; 3.4288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.89 km2
Popullsia 206 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02636


Regny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Regny ka një popullsi prej 206 banorë dhe sipërfaqe 11.89 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Regny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale