Remaucourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remaucourt
Komunë
noform
Pamje nga Remaucourt
Vendndodhja
Remaucourt is located in Franca
Remaucourt
Remaucourt
49°53′47″V 3°20′29″L / 49.896388888889°V 3.3413888888889°L / 49.896388888889; 3.3413888888889Koordinatat: 49°53′47″V 3°20′29″L / 49.896388888889°V 3.3413888888889°L / 49.896388888889; 3.3413888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.35 km2
Popullsia 312 banorë
Dendësia 49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02637


Remaucourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Remaucourt ka një popullsi prej 312 banorë dhe sipërfaqe 6.35 km², me një dendësi prej 49 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remaucourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale