Remies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remies
Komunë
noform
Pamje nga Remies
Vendndodhja
Remies is located in Franca
Remies
Remies
49°40′44″V 3°31′13″L / 49.678888888889°V 3.5202777777778°L / 49.678888888889; 3.5202777777778Koordinatat: 49°40′44″V 3°31′13″L / 49.678888888889°V 3.5202777777778°L / 49.678888888889; 3.5202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Popullsia 234 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02638


Remies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Remies ka një popullsi prej 234 banorë dhe sipërfaqe 8.98 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale