Remigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Remigny
Qytet
Vendndodhja
Remigny is located in Franca
Remigny
Remigny
49°43′11″V 3°17′19″L / 49.719722222222°V 3.2886111111111°L / 49.719722222222; 3.2886111111111Koordinatat: 49°43′11″V 3°17′19″L / 49.719722222222°V 3.2886111111111°L / 49.719722222222; 3.2886111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.07 km2
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02639


Remigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Remigny ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 10.07 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Remigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale