Renansart

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renansart
Komunë
noform
Pamje nga Renansart
Stema_figura
Vendndodhja
Renansart is located in Franca
Renansart
Renansart
49°44′01″V 3°27′52″L / 49.733611111111°V 3.4644444444444°L / 49.733611111111; 3.4644444444444Koordinatat: 49°44′01″V 3°27′52″L / 49.733611111111°V 3.4644444444444°L / 49.733611111111; 3.4644444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.71 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02640


Renansart është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Renansart ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 8.71 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Renansart – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale