Renneval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renneval
Komunë
noform
Pamje nga Renneval
Stema_figura
Vendndodhja
Renneval is located in Franca
Renneval
Renneval
49°44′26″V 4°02′55″L / 49.740555555556°V 4.0486111111111°L / 49.740555555556; 4.0486111111111Koordinatat: 49°44′26″V 4°02′55″L / 49.740555555556°V 4.0486111111111°L / 49.740555555556; 4.0486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.82 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02641


Renneval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Renneval ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 6.82 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Renneval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale