Ressons-le-Long

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ressons-le-Long
Komunë
noform
Pamje nga Ressons-le-Long
Stema_figura
Vendndodhja
Ressons-le-Long is located in Franca
Ressons-le-Long
Ressons-le-Long
49°23′17″V 3°08′55″L / 49.388055555556°V 3.1486111111111°L / 49.388055555556; 3.1486111111111Koordinatat: 49°23′17″V 3°08′55″L / 49.388055555556°V 3.1486111111111°L / 49.388055555556; 3.1486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.55 km2
Popullsia 775 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02643
Faqja Zyrtare http://www.ressonslelong.fr


Ressons-le-Long është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ressons-le-Long ka një popullsi prej 775 banorë dhe sipërfaqe 10.55 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ressons-le-Long – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale