Retheuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Retheuil
Komunë
noform
Pamje nga Retheuil
Vendndodhja
Retheuil is located in Franca
Retheuil
Retheuil
49°19′19″V 3°00′37″L / 49.321944444444°V 3.0102777777778°L / 49.321944444444; 3.0102777777778Koordinatat: 49°19′19″V 3°00′37″L / 49.321944444444°V 3.0102777777778°L / 49.321944444444; 3.0102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.87 km2
Popullsia 384 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02644
Faqja Zyrtare http://www.retheuil.fr/


Retheuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Retheuil ka një popullsi prej 384 banorë dhe sipërfaqe 14.87 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Retheuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale