Reuilly-Sauvigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reuilly-Sauvigny
Komunë
noform
Pamje nga Reuilly-Sauvigny
Stema_figura
Vendndodhja
Reuilly-Sauvigny is located in Franca
Reuilly-Sauvigny
Reuilly-Sauvigny
49°03′15″V 3°34′29″L / 49.054166666667°V 3.5747222222222°L / 49.054166666667; 3.5747222222222Koordinatat: 49°03′15″V 3°34′29″L / 49.054166666667°V 3.5747222222222°L / 49.054166666667; 3.5747222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.54 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02645


Reuilly-Sauvigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Reuilly-Sauvigny ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 6.54 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Reuilly-Sauvigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale