Ribemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribemont
Komunë
noform
Pamje nga Ribemont
Stema_figura
Vendndodhja
Ribemont is located in Franca
Ribemont
Ribemont
49°47′44″V 3°27′30″L / 49.795555555556°V 3.4583333333333°L / 49.795555555556; 3.4583333333333Koordinatat: 49°47′44″V 3°27′30″L / 49.795555555556°V 3.4583333333333°L / 49.795555555556; 3.4583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.91 km2
Popullsia 1967 banorë
Dendësia 73 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02648
Faqja Zyrtare http://www.ribemont.fr


Ribemont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ribemont ka një popullsi prej 1967 banorë dhe sipërfaqe 26.91 km², me një dendësi prej 73 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ribemont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale