Rikako Kobayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rikako Kobayashi
Të dhënat personale
Emri i plotëRikako Kobayashi
Data e lindjes (1997-07-21) 21 Korrik, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesHyogo, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNippon TV Beleza
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–Nippon TV Beleza
Ekipi kombëtar
2019–Japonia12(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rikako Kobayashi (小林 里歌子 Kobayashi Rikako?, lindur më 21 Korrik 1997) është një futbolliste japoneze.[1]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 12 4
Gjithsej 12 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]