Ritsu Doan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ritsu Doan
Të dhënat vetjake
Emri i plotëRitsu Doan
Datëlindja (1998-06-16) 16 qershor 1998 (25 vjeç)
VendlindjaHyogo, Japonia
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
PSV Eindhoven
Numri25
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2015–2017Gamba Osaka15(3)
2017–2019FC Groningen61(15)
2019–PSV Eindhoven
Karriera ndërkombëtare
2018–Japonia18(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Ritsu Doan (堂安 律 Doan Ritsu?, lindur më 16 Qershor 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 5 1
2019 13 2
Gjithsej 18 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]