Robert da Silva Almeida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Robert da Silva Almeida
Të dhënat personale
Emri i plotëRobert da Silva Almeida
Data e lindjes (1971-04-03) 3 Prill, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesSalvador, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988Fluminense
1989-1991Bragantino
1992-1993Guarani
1994Rio Branco
1995-1996Santos
1997-1998Grêmio
1999Atlético Mineiro
2000-2002Santos
2003Consadole Sapporo
2003Corinthians Paulista
2004-2005Bahia
2006América
Ekipi kombëtar
2001Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Robert da Silva Almeida (lindur më 3 Prill 1971) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2001 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]