Rocourt-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rocourt-Saint-Martin
Komunë
noform
Pamje nga Rocourt-Saint-Martin
Vendndodhja
Rocourt-Saint-Martin is located in Franca
Rocourt-Saint-Martin
Rocourt-Saint-Martin
49°09′07″V 3°23′14″L / 49.151944444444°V 3.3872222222222°L / 49.151944444444; 3.3872222222222Koordinatat: 49°09′07″V 3°23′14″L / 49.151944444444°V 3.3872222222222°L / 49.151944444444; 3.3872222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.76 km2
Popullsia 270 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02649


Rocourt-Saint-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rocourt-Saint-Martin ka një popullsi prej 270 banorë dhe sipërfaqe 5.76 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rocourt-Saint-Martin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale