Rocquigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rocquigny
Komunë
noform
Pamje nga Rocquigny
Stema_figura
Vendndodhja
Rocquigny is located in Franca
Rocquigny
Rocquigny
50°01′25″V 3°58′53″L / 50.023611111111°V 3.9813888888889°L / 50.023611111111; 3.9813888888889Koordinatat: 50°01′25″V 3°58′53″L / 50.023611111111°V 3.9813888888889°L / 50.023611111111; 3.9813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.99 km2
Popullsia 386 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02650


Rocquigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rocquigny ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 10.99 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rocquigny (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale