Rogécourt

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Rogécourt
Komunë
noform
Pamje nga Rogécourt
Vendndodhja
Rogécourt is located in Franca
Rogécourt
Rogécourt
49°39′10″V 3°25′37″L / 49.652777777778°V 3.4269444444444°L / 49.652777777778; 3.4269444444444Koordinatat: 49°39′10″V 3°25′37″L / 49.652777777778°V 3.4269444444444°L / 49.652777777778; 3.4269444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.54 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02800
INSEE 02651


Rogécourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rogécourt ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 5.54 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

 Commons: Rogécourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale