Rogny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rogny
Komunë
noform
Pamje nga Rogny
Vendndodhja
Rogny is located in Franca
Rogny
Rogny
49°46′07″V 3°48′36″L / 49.768611111111°V 3.81°L / 49.768611111111; 3.81Koordinatat: 49°46′07″V 3°48′36″L / 49.768611111111°V 3.81°L / 49.768611111111; 3.81
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02652


Rogny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rogny ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 5.61 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rogny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale