Romeny-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Romeny-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Romeny-sur-Marne
Vendndodhja
Romeny-sur-Marne is located in Franca
Romeny-sur-Marne
Romeny-sur-Marne
48°58′35″V 3°20′11″L / 48.976388888889°V 3.3363888888889°L / 48.976388888889; 3.3363888888889Koordinatat: 48°58′35″V 3°20′11″L / 48.976388888889°V 3.3363888888889°L / 48.976388888889; 3.3363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.23 km2
Popullsia 481 banorë
Dendësia 114 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02653


Romeny-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Romeny-sur-Marne ka një popullsi prej 481 banorë dhe sipërfaqe 4.23 km², me një dendësi prej 114 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Romeny-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale