Romery, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Romery
Komunë
noform
Pamje nga Romery
Vendndodhja
Romery is located in Franca
Romery
Romery
49°53′50″V 3°43′28″L / 49.897222222222°V 3.7244444444444°L / 49.897222222222; 3.7244444444444Koordinatat: 49°53′50″V 3°43′28″L / 49.897222222222°V 3.7244444444444°L / 49.897222222222; 3.7244444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.96 km2
Popullsia 90 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02654


Romery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Romery ka një popullsi prej 90 banorë dhe sipërfaqe 3.96 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Romery (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale