Roucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roucy
Komunë
noform
Pamje nga Roucy
Stema_figura
Vendndodhja
Roucy is located in Franca
Roucy
Roucy
49°22′19″V 3°48′55″L / 49.371944444444°V 3.8152777777778°L / 49.371944444444; 3.8152777777778Koordinatat: 49°22′19″V 3°48′55″L / 49.371944444444°V 3.8152777777778°L / 49.371944444444; 3.8152777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.96 km2
Popullsia 383 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02656


Roucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Roucy ka një popullsi prej 383 banorë dhe sipërfaqe 6.96 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale