Rougeries

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rougeries
Komunë
noform
Pamje nga Rougeries
Stema_figura
Vendndodhja
Rougeries is located in Franca
Rougeries
Rougeries
49°48′12″V 3°47′12″L / 49.803333333333°V 3.7866666666667°L / 49.803333333333; 3.7866666666667Koordinatat: 49°48′12″V 3°47′12″L / 49.803333333333°V 3.7866666666667°L / 49.803333333333; 3.7866666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.13 km2
Popullsia 230 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02657


Rougeries është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rougeries ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe 4.13 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rougeries – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale