Roupy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roupy
Komunë
noform
Pamje nga Roupy
Vendndodhja
Roupy is located in Franca
Roupy
Roupy
49°48′44″V 3°11′01″L / 49.812222222222°V 3.1836111111111°L / 49.812222222222; 3.1836111111111Koordinatat: 49°48′44″V 3°11′01″L / 49.812222222222°V 3.1836111111111°L / 49.812222222222; 3.1836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.9 km2
Popullsia 226 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02658


Roupy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Roupy ka një popullsi prej 226 banorë dhe sipërfaqe 5.9 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roupy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale