Rouvroy-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rouvroy-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Rouvroy-sur-Serre
Vendndodhja
Rouvroy-sur-Serre is located in Franca
Rouvroy-sur-Serre
Rouvroy-sur-Serre
49°43′12″V 4°10′38″L / 49.72°V 4.1772222222222°L / 49.72; 4.1772222222222Koordinatat: 49°43′12″V 4°10′38″L / 49.72°V 4.1772222222222°L / 49.72; 4.1772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.9 km2
Popullsia 40 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02660


Rouvroy-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rouvroy-sur-Serre ka një popullsi prej 40 banorë dhe sipërfaqe 3.9 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rouvroy-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale