Royaucourt-et-Chailvet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Royaucourt-et-Chailvet
Komunë
noform
Pamje nga Royaucourt-et-Chailvet
Vendndodhja
Royaucourt-et-Chailvet is located in Franca
Royaucourt-et-Chailvet
Royaucourt-et-Chailvet
49°30′41″V 3°32′02″L / 49.511388888889°V 3.5338888888889°L / 49.511388888889; 3.5338888888889Koordinatat: 49°30′41″V 3°32′02″L / 49.511388888889°V 3.5338888888889°L / 49.511388888889; 3.5338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.04 km2
Popullsia 215 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02661


Royaucourt-et-Chailvet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Royaucourt-et-Chailvet ka një popullsi prej 215 banorë dhe sipërfaqe 3.04 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Royaucourt-et-Chailvet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale