Rozet-Saint-Albin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rozet-Saint-Albin
Komunë
noform
Pamje nga Rozet-Saint-Albin
Vendndodhja
Rozet-Saint-Albin is located in Franca
Rozet-Saint-Albin
Rozet-Saint-Albin
49°11′38″V 3°17′53″L / 49.193888888889°V 3.2980555555556°L / 49.193888888889; 3.2980555555556Koordinatat: 49°11′38″V 3°17′53″L / 49.193888888889°V 3.2980555555556°L / 49.193888888889; 3.2980555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.95 km2
Popullsia 289 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02662


Rozet-Saint-Albin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rozet-Saint-Albin ka një popullsi prej 289 banorë dhe sipërfaqe 7.95 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rozet-Saint-Albin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale