Rozières-sur-Crise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rozières-sur-Crise
Komunë
noform
Pamje nga Rozières-sur-Crise
Vendndodhja
Rozières-sur-Crise is located in Franca
Rozières-sur-Crise
Rozières-sur-Crise
49°19′36″V 3°21′17″L / 49.326666666667°V 3.3547222222222°L / 49.326666666667; 3.3547222222222Koordinatat: 49°19′36″V 3°21′17″L / 49.326666666667°V 3.3547222222222°L / 49.326666666667; 3.3547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Popullsia 231 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02663


Rozières-sur-Crise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rozières-sur-Crise ka një popullsi prej 231 banorë dhe sipërfaqe 7.32 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rozières-sur-Crise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale