Rozoy-Bellevalle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rozoy-Bellevalle
Komunë
noform
Pamje nga Rozoy-Bellevalle
Vendndodhja
Rozoy-Bellevalle is located in Franca
Rozoy-Bellevalle
Rozoy-Bellevalle
48°55′22″V 3°27′19″L / 48.922777777778°V 3.4552777777778°L / 48.922777777778; 3.4552777777778Koordinatat: 48°55′22″V 3°27′19″L / 48.922777777778°V 3.4552777777778°L / 48.922777777778; 3.4552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Popullsia 113 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02540
INSEE 02664


Rozoy-Bellevalle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rozoy-Bellevalle ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rozoy-Bellevalle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale