Rozoy-sur-Serre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rozoy-sur-Serre
Komunë
noform
Pamje nga Rozoy-sur-Serre
Stema_figura
Vendndodhja
Rozoy-sur-Serre is located in Franca
Rozoy-sur-Serre
Rozoy-sur-Serre
49°42′32″V 4°07′42″L / 49.708888888889°V 4.1283333333333°L / 49.708888888889; 4.1283333333333Koordinatat: 49°42′32″V 4°07′42″L / 49.708888888889°V 4.1283333333333°L / 49.708888888889; 4.1283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.53 km2
Popullsia 1012 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02666


Rozoy-sur-Serre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rozoy-sur-Serre ka një popullsi prej 1012 banorë dhe sipërfaqe 16.53 km², me një dendësi prej 61 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rozoy-sur-Serre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale