Jump to content

Rrënoja e kishës dhe të mureve në Korishë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rrënoja e kishës dhe të mureve në Korishë
LlojiArkeologjike
VendndodhjaKorishë, Prizren, Kosovë
NdërtuarMesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
LlojiNën mbrojtje
Përcaktuar02 469/63
Nr. i referencës3014

Rrënoja e kishës dhe të mureve në Korishë është një monument i trashëgimisë kulturore në Korishë, Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02 469/63.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]