Russian Mission, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Russian Mission, Alaska
Anglisht : Russian Mission
qytet
Vendndodhja
Russian Mission, Alaska is located in SHBA Alaska
Russian Mission, Alaska
Russian Mission, Alaska

Koordinatat: 61°47′8″V 161°20′3″P / 61.78556°V 161.33417°P / 61.78556; -161.33417

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Wade Hampton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
 •  tokësore 14.7 km2
 •  ujore 1.3 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 320 banorë (2007)
Dendësia 20.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi October 28, 1970[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99657
Prefiksi 907
Koordinatat 61° 47′ 8″ Veri

161° 20′ 3″ Perëndim

Russian Mission, Alaska (Russian Mission) është një qytet në qarkun Wade Hamptonshtetit federal Alaska, SHBA. Në Russian Mission, Alaska jetojnë 320 banorë (2007)[2], dhe dendësia e popullisë është 20.2 banor/km2 (52.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 16 km2 (6.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 16 m (52 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 127. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Annual Estimates of the Population for Incorporated Places in Alaska". United States Census Bureau. 10 korrik 2008. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 shtator 2008. Marrë më 2008-07-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Russian Mission, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale