Séry-lès-Mézières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Séry-lès-Mézières
Komunë
noform
Pamje nga Séry-lès-Mézières
Vendndodhja
Séry-lès-Mézières is located in Franca
Séry-lès-Mézières
Séry-lès-Mézières
49°46′27″V 3°25′11″L / 49.774166666667°V 3.4197222222222°L / 49.774166666667; 3.4197222222222Koordinatat: 49°46′27″V 3°25′11″L / 49.774166666667°V 3.4197222222222°L / 49.774166666667; 3.4197222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.51 km2
Popullsia 625 banorë
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02717


Séry-lès-Mézières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Séry-lès-Mézières ka një popullsi prej 625 banorë dhe sipërfaqe 11.51 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Séry-lès-Mézières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale