Jump to content

Sains-Richaumont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sains-Richaumont
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Sains-Richaumont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Sains-Richaumont ka një popullsi prej 1037 banorë dhe sipërfaqe 12.46 km², me një dendësi prej 83 banor/km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Sains-Richaumont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale