Saint-Agnan, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Agnan
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Agnan
Vendndodhja
Saint-Agnan is located in Franca
Saint-Agnan
Saint-Agnan
49°01′13″V 3°35′41″L / 49.020277777778°V 3.5947222222222°L / 49.020277777778; 3.5947222222222Koordinatat: 49°01′13″V 3°35′41″L / 49.020277777778°V 3.5947222222222°L / 49.020277777778; 3.5947222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.07 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02330
INSEE 02669


Saint-Agnan është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Agnan ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 8.07 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Agnan (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale