Saint-Aubin, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Aubin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Aubin
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Aubin is located in Franca
Saint-Aubin
Saint-Aubin
49°30′30″V 3°11′20″L / 49.508333333333°V 3.1888888888889°L / 49.508333333333; 3.1888888888889Koordinatat: 49°30′30″V 3°11′20″L / 49.508333333333°V 3.1888888888889°L / 49.508333333333; 3.1888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.36 km2
Popullsia 319 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02671


Saint-Aubin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Aubin ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 8.36 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Aubin (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale