Saint-Bandry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Bandry
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Bandry
Vendndodhja
Saint-Bandry is located in Franca
Saint-Bandry
Saint-Bandry
49°22′18″V 3°10′01″L / 49.371666666667°V 3.1669444444444°L / 49.371666666667; 3.1669444444444Koordinatat: 49°22′18″V 3°10′01″L / 49.371666666667°V 3.1669444444444°L / 49.371666666667; 3.1669444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.02 km2
Popullsia 306 banorë
Dendësia 51 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02672


Saint-Bandry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Bandry ka një popullsi prej 306 banorë dhe sipërfaqe 6.02 km², me një dendësi prej 51 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Bandry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale