Saint-Clément, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Clément
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Clément
Vendndodhja
Saint-Clément is located in Franca
Saint-Clément
Saint-Clément
49°46′33″V 4°04′22″L / 49.775833333333°V 4.0727777777778°L / 49.775833333333; 4.0727777777778Koordinatat: 49°46′33″V 4°04′22″L / 49.775833333333°V 4.0727777777778°L / 49.775833333333; 4.0727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.01 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02674


Saint-Clément është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Clément ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 5.01 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Clément (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale