Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt is located in Franca
Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt
Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt
49°30′54″V 3°50′22″L / 49.515°V 3.8394444444444°L / 49.515; 3.8394444444444Koordinatat: 49°30′54″V 3°50′22″L / 49.515°V 3.8394444444444°L / 49.515; 3.8394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.11 km2
Popullsia 1883 banorë
Dendësia 94 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02820
INSEE 02676


Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt ka një popullsi prej 1883 banorë dhe sipërfaqe 20.11 km², me një dendësi prej 94 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Erme-Outre-et-Ramecourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale